UEk - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ściąga, opracowanie, podanie

AEportal - UEk Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, aktualności, ściąga, opracowanie, podanie
Slajdowisko Inny Afganistan - 3.11.09
Joanna Kiecka   
Poniedziałek, 02 Listopad 2009 23:30

„Inny Afganistan”. Północno-wschodni kraniec zwany Korytarzem Wachańskim – miejsce, gdzie dzięki Andrzejowi Zawadzie narodził się zimowy himalaizm wraz z wejściem w zimie na Noszak w 1973r; gdzie ani wojny z sowietami nie było, ani mudżahedini nie walczyli między sobą o władzę, ani nawet Talibowie nie dotarli by zaprowadzać koraniczne porządki. Do tego ponad 30-ci siedmiotysięczników, kilkadziesiąt sześciotysięczników i morze dziewiczych pięciotysięczników. Dwie ciekawe mniejszości etniczne - rolniczy Wachowie oraz Kirgizi - pasterze i nomadzi.

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza Państwa na spotkanie z Bartłomiejem Fotelem i jego wyprawą do Afganistanu. Nasz gość przedstawi kraj kojarzony przede wszystkim ze stacjonującymi tam wojskami NATO, w zupełnie odmienny sposób. Afganistan "inny" niż ten, który można zobaczyć w codziennych mediach.

"Przebywałem tam prawie miesiąc, dwa tygodnie wędrując pieszo z bagażem na osłach, pozostałe dwa konno. Dotarłem na sam "koniec Afganistanu", dwa dni konno za ostatnią wioską - do wąskiej Doliny Tegerman Su wciśniętej pomiędzy granice Tadżykistanu i Chin. 3 noce spędziłem przytulony do pakistańskiej strzelby gdyż tadżyccy bandyci napadają tam na podróżnych. Możliwe, że postawiłem tam stopę jako pierwszy Polak. Przez cały ten czas spałem z reguły w jurtach u Kirgizów albo w kamiennych domach uszczelnianych błotem u Wachów. Rozmawiałem głównie po persku, którego uczyłem się w locie - innych języków obcych tam bowiem nie znają. Zaprzyjaźniłem się z wędrownymi pasztuńskimi kupcami, widziałem buzkaszi i dwa wesela. Generalnie działo się... "

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 3.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda

 
 

Jak napisać, przepisać i z sukcesem obronić pracę dyplomową?

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić? więcej