UEk - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ściąga, opracowanie, podanie

AEportal - UEk Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, aktualności, ściąga, opracowanie, podanie
Slajdowisko 10.11.09 - Syria i Jordania
Joanna Kiecka   
Poniedziałek, 09 Listopad 2009 22:24

Syrię zwykliśmy utożsamiać z terroryzmem. Niebezpieczne miejsce, w którym nie można być pewnym, że w którymś momencie nie wyleci się w powietrze na bombie podłożonej przez usłużnego fanatyka. A Jordania jawi się, jeśli w ogóle jako jakieś państewko, gdzie zdaje się jakaś Amerykanka wżeniła się w rodzinę królewską.

Czy prawda to czy mity? Może warto się przekonać jak kraje te wyglądają naprawdę. W ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz..." Grzegorz Petryszak - podróżnik i autor przewodników, w „cywilu” absolwent jeszcze Akademii Ekonomicznej postara się rozwiać kilka mitów krążących wokół państw arabskich na Bliskim Wschodzie.

TKN „Wagabunda” zaprasza na wspólną wędrówkę po Syrii i Jordanii - rejonie, w którym narodziła się nasza cywilizacja. Prezenter zabierze nas w podróż po Damaszku - najstarszym stale zamieszkanym mieście na świecie, zahaczy o wioskę Malula, w której mieszkańcy - chrześcijanie, do dzisiaj posługują się językiem aramejskim- językiem Chrystusa. Przeprowadzi nas po Petrze nazywanej 8 „cudem świata”. W podróży dotrzemy do twierdz krzyżowców, które do tej pory zachowały się na pustyniach Bliskiego Wschodu. Zanurzymy się w fascynującej kulturze orientu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 10.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda

 

Jak napisać, przepisać i z sukcesem obronić pracę dyplomową?

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić? więcej