UEk - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ściąga, opracowanie, podanie

AEportal - UEk Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, aktualności, ściąga, opracowanie, podanie
Marmot Tour Poland 2009 - spotkanie ze wspinaczką
Joanna Kiecka   
Poniedziałek, 09 Listopad 2009 22:32

Marmot i Lowa mają przyjemność zaprosić na spotkanie z jednym z najlepszych wspinaczy świata Stefanem Glowaczem. Glowacz wraca do Polski w ramach Marmot Tour Poland po trzech latach przerwy (poprzednio gościł u nas w 2006 roku).

Stefan Glowacz (fot. Klaus Fengler)

Podczas trzech listopadowych wieczorów niemiecki alpinista opowiadać będzie o swojej fascynacji dziewiczymi ścianami w najbardziej niedostępnych rejonach świata. Tym razem przypomni niesamowitą wyprawę za północne koło podbiegunowe - na Ziemię Baffina w 2008 roku (tytuł pokazu: At the End of the World. In search of the perfect wall on Baffin Island").

Przypomnijmy, że niemieccy alpiniści działali na Ziemi Baffina na przełomie kwietnia i maja 2008 roku [news]. Stefanowi towarzyszył wówczas Robert Jasper oraz ekipa filmowa w składzie Klaus Fengler, Holger Heuber i Mariusz Hoffman. Podczas 14 dni wspinaczki (w sumie ekspedycja trwała blisko sześć tygodni) alpiniści wytyczyli nową drogę na niezdobytej dotąd granitowej ścianie The Bastion, usytuowanej nad wejściem do Zatoki Buchan (Querbitter Fjord). W efekcie powstała linia o wiele mówiącej nazwie Take the Long Way Home (A4 10-, 700 m, 21 wyciągów).

Stefan Glowacz na "Take the Long Way Home",
Querbitter Fjord, Ziemia Baffina
(fot. Klaus Fengler)

Pokazy multimedialne odbędą się w trzech miastach Polski:
Wrocław - 16 listopada, godzina 19:00, Politechnika Wrocławska, ulica Wyspiańskiego 27, budynek A1,
Warszawa - 17 listopada, godzina 19:00, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28,
Kraków - 18 listopada, godzina 19:00, Kino Kijów Centrum, Al. Krasińskiego 34.

Bilety na pokazy w Krakowie i Warszawie do nabycia w kasach kin, natomiast we Wrocławiu w sklepie górskim "Skalnik". Cena biletu 12 zł.

 Organizator:Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

 

Jak napisać, przepisać i z sukcesem obronić pracę dyplomową?

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić? więcej