UEk - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ściąga, opracowanie, podanie

AEportal - UEk Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, aktualności, ściąga, opracowanie, podanie
Wagabunda zaprasza do Kenii
Joanna Kiecka   
Poniedziałek, 22 Luty 2010 17:49

Zapraszamy na kolejne slajdowisko Wagabundy, które odbędzie się o godz. 19, we wtorek 23.02.2010, w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego, na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27)

Afryka to wielki i różnorodny pod każdym względem kontynent. Trudno nawet tą różnorodność pokazać. Wszyscy wiemy o tym, że można tam spotkać lwa, żyrafę i nosorożca, ale w Afryce również występują pingwiny i foki. O różnorodności ludzi jeszcze trudniej opowiedzieć, o tym jak każdy znajduje „swój sposób" na Afrykę. O tych różnorodnościach, na przykładzie Kenii, opowie nam Ryszard Czajkowski.

Kenia rozciąga się po obu stronach równika, oddzielając pustynie północy od rozległych płaskowyżów południa. Jest jednym z ostatnich na świecie wielkich obszarów dzikiej przyrody o niezwykle bogatym środowisku naturalnym: rafy koralowe, rozległe sawanny, tropikalne lasy, jeziora sodowe. Jest to także kraj kontrastów pod względem sposobu i poziomu życia. Tubylcy mieszkają w krytych strzechą chatach, ale także w bogatych miastach. Występuje tu ponad czterdzieści bardzo różniących się grup etnicznych.

Naszego prelegenta zafascynowali przede wszystkim Masajowie i duża część prezentacji będzie poświęcona właśnie im. Zobaczycie też zdjęcia z życia innych grup etnicznych: Kikujów, Samburu i Turkana. Zdjęcia pochodzić będą z wyprawy z przed ćwierćwiecza, ale i z ostatniego roku.  Odnotujemy wielkie zmiany jakie w tym kraju można było zaobserwować okiem turysty.

Ryszard  Czajkowski - podróżnik, polarnik, reporter, publicysta, członek "The Explorers Club". Fizyk z wykształcenia, z zamiłowania podróżnik, autor programu telewizyjnego „Przez lądy i morza". Odwiedzał i badał wszystkie kontynenty. W czasie swoich podróży wykonał kilkadzies iąt filmów o charakterze podróżniczo geograficznym i ponad sto programów telewizyjnych. Wynikiem jego podróży są reportaże w periodykach i dwanaście indywidualnych  wystaw fotograficznych prezentowanych w Polsce, a nawet poza granicami.

Do najważniejszych jego wypraw należą m.in.: wyprawa do Chin i Laosu. Przejście przez Tybet w 1984r. Wyprawa do Mozambiku, Udział w kajakowej wyprawie „Do Źródeł Nilu", kolejne przejazdy przez Saharę w Algierii ale i Mauretanii, wyprawa do Kraju Dogonów, Syberia, kilka wypraw do Afryki Północnej. Zimowy przejazd skuterem przez Laponię i w 2001 roku przelot jednosilnikowym dwupłatowcem AN-2 z Bełchatowa (Polska) do Bukawu (Kongo) oraz wiele innych.

 

 

 

Jak napisać, przepisać i z sukcesem obronić pracę dyplomową?

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić? więcej