Czy katar musi trwać siedem dni?
Przyjęło się takie stwierdzenie, że każdy katar, bez względu na to czy jest leczony, czy pozostawiony samemu sobie, musi trwać siedem dni. Trudno stwierdzić, kto zapoczątkował tę plotkę, ale na pewno nie ma w niej zbyt wiele prawdy.
Jedyne z czym można się zgodzić to to, że katar przejrzysty, lejący się, po paru dniach przekształca się w gęsty, zatykający nos i utrudniający oddychanie. Trzeba jednak wiedzieć, że tzw. zielony katar może się pojawić zarówno w drugim dniu infekcji, jak i nawet w piątym. To samo dotyczy samej długości trwania kataru. Choć najczęściej przemija po 7 dniach, to również może się ciągnąć jeszcze zdecydowanie dłużej lub trwać na przykład tylko 3-4 dni.
Wyjątkowo długi katar jest dość niebezpieczny, ponieważ w jego wyniku często pojawia się ból zatok, charakteryzujący się większą trudnością leczenia. Niestety, jeśli choć raz zachorujemy na zatoki, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości też będziemy mieli z nimi problem. Co więcej, istnieją też takie osoby, które są genetycznie predysponowane do łapania infekcji zatok.
Jak skutecznie leczyć katar?
Szybkie podjęcie leczenia kataru, na przykład poprzez zażycie tabletki na zatoki bez recepty typu Febrisan zatoki, pozwala uniknąć gorszych konsekwencji, jak wspomniany wyżej ból zatok (Dowiedź się więcej o produkcje Febrsian zatoki z strony http://febrisan.pl/). Ponadto tego typu leki działają wieloetapowo, czyli nie tylko walczą z katarem, ale również wzmacniają organizm i trafiają w źródło infekcji.
Kiedy warto sięgnąć po lekarstwa?
Tabletkę na zatoki warto przyjąć od razu, gdy zauważamy, że złapaliśmy przeziębienie. Najlepiej mieć ją zawsze przy sobie, czyli w pracy, samochodzie i torebce. W ten sposób możemy szybko zmobilizować nasz organizm do jeszcze lepszej walki z wirusem, która jest kluczem do jak najszybszego wyzdrowienia.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o. o.