Jak zorganizować pogrzeb w Krakowie
Jeśli nie jesteś z Krakowa, a musisz zorganizować pogrzeb bliskiej osoby, która zmarła w tym mieście, jest kilka rzeczy, które będą dla Ciebie ważne.
Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest znalezienie odpowiedniego zakładu pogrzebowego. Najlepszym wyborem dla Ciebie będzie dom pogrzebowy z wieloletnim doświadczeniem i dobrze wyszkolonym personelem. Bardzo ważne jest również, aby dom pogrzebowy oferował usługi wysokiej jakości.
Dobry dom pogrzebowy (www.epitafium.krakow.pl) powinien posiadać ofertę związaną nie tylko z organizacją ceremonii pochówku, ale także z zapewnieniem praktycznej pomocy w tym trudnym czasie. Warto wybrać taki zakład pogrzebowy, który w Twoim imieniu będzie skłonny skontaktować się ze wszystkimi odpowiednimi instytucjami w celu uzyskania niezbędnych dokumentów i załatwienia wszelkich formalności związanych ze śmiercią Twoich bliskich. W ten sposób oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu, który w takich chwilach może być dla Ciebie bardzo dotkliwy.
Kiedy umiera bliska osoba, możesz znaleźć się w sytuacji, w której będziesz musiał zorganizować pogrzeb. Może to być trudne, jeśli nie wiesz, jak to działa w Krakowie.
Przede wszystkim należy skontaktować się z zakładem pogrzebowym. Można je znaleźć w Internecie lub poprosić o radę przyjaciół i krewnych. Dobry zakład posiada dobrze wyszkolony personel, który pomoże Ci we wszystkim, co trzeba zrobić. Będą oni wspierać Cię w całym procesie i dopilnują, aby wszystko zostało załatwione w profesjonalny sposób.
Organizując pogrzeb, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Najważniejsze z nich to:
– uzyskanie aktu zgonu ze szpitala, aby można go było zarejestrować w lokalnym urzędzie
– Zarejestrowanie zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego – może to zrobić dom pogrzebowy.
– Wybór miejsca ceremonii, pochówku lub kremacji – jeśli posiadasz własną działkę, decyzja o tym, gdzie pochować lub skremować zmarłą osobę, nie powinna być trudna. Koszt użytkowania działki cmentarnej różni się w zależności od tego, na jakim cmentarzu się ją posiada. Może to być koszt od 100 do 1000 zł rocznie.
Pogrzeb jest ważnym wydarzeniem dla członków rodziny, przyjaciół i znajomych zmarłej osoby. Dlatego warto pomyśleć o kilku szczegółach, aby ten smutny dzień był jak najpiękniejszy i godny.
Pogrzeb w Krakowie
Jedną z najważniejszych decyzji jest wybór zakładu pogrzebowego. Dobrze jest wybrać taki, który oferuje kompleksowe usługi i zajmie się wszystkim, co związane jest z organizacją pogrzebu. Dzięki temu rodzina zmarłej osoby nie będzie musiała załatwiać formalności ani pamiętać o różnych kwestiach organizacyjnych.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zakładu pogrzebowego?
Przede wszystkim dobrze jest, jeśli posiada on dobrze wyszkolony personel, który będzie w stanie dowiedzieć się, jakiego pogrzebu życzył sobie zmarły lub czego życzyliby sobie jego bliscy. Osoby te przygotowują również wszystkie niezbędne dokumenty i formalności związane ze śmiercią i pochówkiem. Mogą także zająć się zakupem kwiatów, zniczy, wieńców czy urn. Organizują także transport z kostnicy lub z miejsca, w którym przebywał nasz bliski w chwili śmierci, do kościoła. Pracownicy domu pogrzebowego pomogą również w zorganizowaniu tradycyjnego bankietu po pogrzebie, który zazwyczaj odbywa się w jednej z wybranych przez klienta restauracji w Krakowie.
Organizacja pogrzebu może być dla wielu osób wyzwaniem, zwłaszcza jeśli mają z tym do czynienia po raz pierwszy. Aby zapewnić bliskim odpowiednie pożegnanie i wsparcie dla Ciebie, ważne jest znalezienie doświadczonego zakładu pogrzebowego, który pomoże Ci zorganizować wszystko od A do Z. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest zaproszenie firmy, która specjalizuje się w usługach pogrzebowych. Zakład Pogrzebowy w Krakowie oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe.
Do głównych zadań zakładu pogrzebowego należy:
1) Świadczenie kompleksowych usług pogrzebowych – podejmowanie takich procedur jak:
– transport osób zmarłych i ich przewóz,
– uzyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów, takich jak zaświadczenie lekarskie o zgonie lub akt zgonu,
– balsamowanie, jeśli jest to konieczne,
– przygotowanie zwłok do pochówku, co obejmuje ubieranie i układanie ciała w trumnie,
– zapewnienie pomieszczeń kostnicy i chłodni, w których zwłoki są przechowywane do czasu ich pochówku, kremacji lub transportu za granicę.
2) Załatwianie wszelkich formalności związanych z pochówkiem – należą do nich m.in:
– uzyskanie zezwolenia na pochówek (można je uzyskać w urzędzie gminy),
– uzyskanie miejsca pochówku w przypadku pochówków ziemnych (wykupione z wyprzedzeniem)