Na co wpływa kolagen?
Kolagen to atrakcyjny środek dla kobiet, które marzą o wiecznie młodym wyglądzie. Pierwsze prace nad kolagenem trwały od lat 70 XX wieku. W miarę rozwoju nauki i rosnącemu zapotrzebowaniu na innowacyjne metody „zatrzymania” piękności badacze stworzyli produkt o którym marzy większość kobiet. Kolagen stosowany jest między innymi do pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Często stosowane są zabiegi i nakłada się go bezpośrednio na twarz, dekolt oraz szyję. Używa się go przy masażach rehabilitacyjnych, kąpielach i przy regeneracji skóry.
Łagodzi podrażnienia skóry np. powstałe podczas golenia. Uelastycznia skórę, eliminuje zmarszczki, a nawet i przebarwienia naskórka. Likwiduje także znamiona alergiczne i trądzikowe. Kolagen wskazany jest dla osób, które korzystają regularnie z solarium oraz dla kobiet po zabiegach z chirurgii plastycznej. Kolagen sprawia, że blizny z operacji goją się szybciej. Środek polecany jest kobietom z rozstępami – zapobiega nawrotom i likwiduje cellulit. Skutecznie działa także na sportowców cierpiących na zakwasy. Pomaga tym którzy przechodzą terapię z powodu złamań, skręceń itp.; poprawia krążenie żylne oraz tętnicze. Co więcej, zmniejsza ból i zwiększa gęstość kości.
Jak widać, kolagen naturalny posiada szereg zastosowań. Nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla płci pięknej. Skuteczność zależy jednak od kilku czynników. Po pierwsze, kolagen w tabletkach na przykład firmy Kolagen Medica należy zażywać co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Podobnie jest z kremem, warto nakładać go na wilgotną skórę ponieważ pory są wtedy otwarte i skóra lepiej wchłania substancję. Zła dieta, nałogi oraz nieregularny tryb życia może zahamować jego działanie. Brak aktywności fizycznej również wpływa na efektywność tego preparatu. Warto podkreślić, że stosowanie kolagenu z innymi kremami, a w szczególności z tymi, które zawierają cynk, retinol spowalnia proces powrotu do zdrowia lub piękna.