Walka z niechcianymi ptakami
Ptaki już od dawien dawna stanowią problem dla ludzi, w szczególności jeśli występują w nadmiernych ilościach. Wbrew pozorom plagi ptaków to dość powszechna rzecz mimo wielu środków zapobiegawczych nie potrafimy sobie radzić z nimi i czasami okazuję się, że za bardzo rozmnożyły się a walka z nimi staję się bardzo trudna. Jest wiele sposobów na walkę z ptakami ale aby znaleźć złoty środek trzeba dogłębnie przeanalizować zachowania tych stworzeń i wybrać odpowiednia taktykę. Niektóre ptaki są bardzo łakome takie jak szpaki i ich „nalot” na nasze drzewka często kończy się katastrofą. Co zrobić aby zmienić taki stan rzeczy? Moim zdaniem najlepsze i najbardziej skuteczne jest zastosowanie odpowiedniego oprysku.
Zdecydowanie trudniejszymi ptakami do przegonienia są gołębie, chyba każdy z nas zna je i nie raz miał z nimi do czynienia. Najlepszym przykładem jest ich nadmierna aktywność na parapetach, pozostawiają po sobie uciążliwe zanieczyszczenia, które mogą powodować nawet zniszczenie naszego parapetu. Nie tylko na parapecie występują owe zanieczyszczenia, również na dachach i w rynnach, gdzie ptaki lubią zakładać gniazda, powoduje to np. zatkanie rynien, uszkodzenie struktury ścian.
Zanieczyszczenia mają też to do siebie, że powodują tworzenie się różnego rodzaju chorób i to jest chyba najbardziej niebezpieczna rzecz w działalności tych ptaków. Dlatego powinny one być likwidowane w każdym wypadku kiedy ich populacja przekroczy normalną ilość. W szczególności takiego rodzaju działania powinny być uskuteczniane na dworcach gdzie jest ich bardzo dużo i nie robią nic więcej niż podbieranie jedzenia podróżnym.
Jak wiadomo ptaki to bardzo duże szkodniki i dlatego walka z nimi to jak najbardziej normalna rzecz. Moim zdaniem największymi są gołębie a w artykule zawarłem czemu odstraszanie gołębi jest aż tak ważne. Oczywiście problemy z ptakami nawet po długotrwałej walce mogą nie wystarczyć ale zawsze warto podjąć odpowiednie kroki.